Student portugalštiny Michael Mačica získal čestné uznání na 27. ročníku Iberoamerické ceny

Pondělí 23. květen 2022, 9:28

Porota, složená z nejvyšších zástupců velvyslanectví Argentiny, Brazílie, Chile, Kuby, Mexika, Peru, Portugalska a Španělska, obdržela 16 přihlášených prací, z nichž vybrala tři vítězné a jedné práci udělila čestné uznání. Autorům těchto prací předaly ceny velvyslankyně Brazílie v České republice a tajemnice pro-tempore letošního ročníku, J.E. Sônia Regina Guimarães Gomes, rektorka Univerzity Karlovy, Milena Králíčková, a senátorka Brazilské federativní republiky, Soraya Thronicke.

MŠMT, které nad letošním ročníkem Iberoamerické ceny tradičně převzalo záštitu, na akci reprezentoval náměstek Jaroslav Miller. Ten ve svém projevu poděkoval diplomatickým misím iberoamerických států za tuto jedinečnou iniciativu a vyzdvihl také důležitost vzdělání na cestě k humanitě a civilizaci: „Vzdělání není a nikdy nebylo národní hodnotou či komoditou, ale z definice překračuje hranice, a to jak hranice kulturní, tak politické, ale především ty mentální, které si často vytváříme ve své vlastní mysli.“

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)