Studentka francouzštiny Hana Krpcová získala Cenu rektora UP za nejlepší vědeckou práci

Neděle 30. leden 2022, 21:23

Hana Krpcová, absolventka oboru francouzská a anglická filologie, obdržela Cenu rektora UP za svou magisterskou diplomovou práci „Problematika překladu korespondence na příkladu epistolární výměny mezi Henrim Pourratem a Janem Čepem“ obhájenou v červnu 2021. Práce Hany Krpcové je mimořádná rozsahem (172 stran) i kvalitou, o čemž svědčí i to, že její překlad zmiňované korespondence byl publikován brněnským nakladatelstvím Centrum pro studium demokracie a kultury. Komise ocenila také interdisciplinární ráz práce, která přináší nejen cenné poznatky pro traduktologická studia, ale vřazuje se také do současného bádání v oblasti literární a kulturní komparatistiky a česko-francouzských (a šířeji evropských) kulturních vztahů a výměn.

Krpcová obsadila 1. místo v oblasti „Jazykověda a teorie překladu“ a spolu s prestižním diplomem získala také finanční odměnu ve výši. 3.000,- Kč. Cena rektora Univerzity Palackého v Olomouci každoročně oceňuje nejlepší vědecké či umělecké práce a sportovní výkony studentek a studentů.

(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)